Nezaradené

Ako vybrať dobrý opaľovací krém?

V lekárňach a drogériách je čím ďalej tým väčší priestor prenechávaný opaľovacím prípravkom. Začína byť umením, vyznať sa v nich. Pozrite sa s nami na ideálny opaľovací prípravok. 

Aj keď sa zdá, že je úplne jedno akým opaľovacím prípravkom sa natrieme, nie je to vôbec pravda. Takýto malý detail nám dokáže nepekne pokaziť dovolenku a my preležíme celý čas na izbe so spáleninami.

Ako prvé si na všetkých výrobkoch môžeme všimnúť označenie SPF. Je to skratka pre ochranný faktor pred slnečným žiarením. SPF faktor môžeme rozdeliť do niekoľkých skupín:

  • SPF 6-10 – nízka ochrana
  • SPF 15-25 – stredná ochrana
  • SPF 30-50 vysoká ochrana
  • SPF 50 a viac – veľmi vysoká ochrana.

Čím vyšší faktor použijeme, tým dlhšie môžeme byť vystavený slnečnému žiareniu. 

ďalším častým označením je UVA a UVB. Odporúčame jednoznačne opaľovacie krémy také, ktoré obsahujú ochranu pred obomi typmi žiarenia. Zatiaľ čo UVA žiarenie spôsobuje predčasné starnutie pokožky, UVB žiarenie zachytáva povrch kože a to vedie k spáleniu pokožky. 

Trh je presýtený výrobkami a výrobcami. jeden pred druhým sa prebiehajú v novinkách v tejto kozmetike. Neobľúbenejšie sú výrobky, ktoré nezanechávajú pocit mastnoty a z dôvodu praktickosti sa zase jedna o výrobky balené vo forme spreja. 

Po opaľovaní by ste určite nemali zabúdať ani na ochranné mlieka po opaľovaní alebo aj inú kozmetickú starostlivosť určenú napr. do sprchy. Pri množstve výrobkov na trhu si každý nájde zaručene to pravé orechové.

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.